Każdy, kto ma pomysł na biznes i planuje w niedługim czasie rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, w dowolnej formie, staje przed dużym wyzwaniem. Już na starcie pojawia się sporo przeszkód, które trzeba pokonać i dylematów, na jakie możliwie szybko trzeba znaleźć stosowną odpowiedź. Kłopotliwe bywa wskazanie siedziby firmy. Czy adres domowy nadaje się do tego? Teoretycznie tak, ale w praktyce to rozwiązanie nie jest pozbawione kosztów.
Niezależnie, jakim kapitałem dysponuje osoba, która zakłada swój biznes, nie chce od razu dużych kwot inwestować w biuro stacjonarne. Ponadto w obecnych czasach, coraz więcej zadań wykonywanych jest w formie zdalnej. Przedsiębiorcy przemieszczają się, spotykają z kontrahentami w różnych lokalizacjach, i wcale nie mają potrzeby wykonywać obowiązków zawodowych w jednym, określonym miejscu. Z drugiej strony fizyczna siedziba jest niezbędna, by wskazać konkretny adres we wniosku składanym do urzędu. Ten adres wiąże się z odbieraniem i wysyłaniem korespondencji firmowej, a także podejmowaniem kontroli organów podatkowych. Jest również niezbędny do ustalenia miejsca właściwego do odprowadzania podatków. Jakim zatem sens może mieć wirtualne biuro Warszawa?
Usługi e-biur to przede wszystkim fizyczna, realna siedziba, która wyklucza konieczność łączenia spraw prywatnych z zawodowymi, we własnym mieszkaniu. Przedsiębiorcy mogą koszt usług biura wirtualnego zaliczyć do przychodów, tym samy odliczać go od podatku. Ponadto mają okazję skorzystać z profesjonalnej pomocy kadrowej, księgowej, prawnej. Pracownicy biur wirtualnych nierzadko pomagają w wyborze formy prowadzenia działalności oraz dopełnieniu niezbędnych formalności. Jest to korzystne także w przypadku kupowania gotowych spółek, na których rejestrację oczekuje się do 13 tygodni, ale właścicielem staje się w 24 h i od razu można zacząć prowadzenie biznesu. Komfort załatwiania formalności zyskują przedsiębiorcy, którzy zakładają firmę w innym mieście, a tym samym nie po ich stronie leżą wizyty w urzędach, w odległych miejscowościach.
Początkujący przedsiębiorcy korzystają z usług biur wirtualnych na każdym kroku, od samego początku, a do tego nie są narażeni na koszty, które mogłyby wymagać od nich powzięcia zobowiązań finansowych.