Vimar Office
Image

Biuro wirtualne
krok w stronę firmowego sukcesu

Wydawać by się mogło, że firma to niekończące się inwestycje i wydatki, na które mogą sobie pozwolić tylko osoby ze sporym zapleczem finansowym. Choć na początek faktycznie nie obejdzie się bez większych wydatków, nawet świeżo upieczeni przedsiębiorcy i ci, którzy walczą z dużą konkurencją, mają szansę na oszczędności, a zaoszczędzone finanse można przeznaczyć na kolejne inwestycje.

Na czym oszczędzać, dopiero zaczynając swoją przygodę z biznesem? Przede wszystkim na usługach sekretarskich, którymi nie trzeba samodzielnie się zajmować. Tę rolę dziś przejmuje biuro wirtualne. Tego typu usług pojawia się coraz więcej, a koszty związane z opłacaniem miesięcznego abonamentu za wybrane usługi, są nieporównywalnie niższe, w stosunku do „dziury budżetowej”, jaka powstaje u przedsiębiorcy, gdy ten musi wynająć lub kupić lokal pod biuro stacjonarne.

Image

Dlaczego biuro wirtualne? Jakie korzyści za sobą niesie?

Myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej? Szukasz dobrej alternatywy dla posiadania stacjonarnego lokalu? Biuro wirtualne w Warszawie jest doskonałym sposobem na otrzymanie całego pakietu korzyści. Sprawdźmy, jak działają nowoczesne biura dla przedsiębiorców i dlaczego warto zdecydować się na taką ofertę.

Co to znaczy wirtualne biuro?
Virtual Office to usługa, która polega na tzw. outsourcingu, czyli obsłudze biura. Przedsiębiorca nie ma praktycznie potrzeby, aby się w nim pojawiać i może w znaczny sposób ograniczyć firmowe wydatki.

To usługa, która zapewnia wirtualny adres dla firm oraz nieograniczony dostęp do poczty przychodzącej, bez konieczności odbierania awizo. Rozwiązanie jest bardzo efektywne, wpływa na usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz umożliwia podniesienie jego rankingu. Większość firm poszukuje przestrzeni do prowadzenia działalności gospodarczej, jak również myśli o prestiżowej siedzibie, która będzie budziła zaufanie potencjalnych klientów. Część przedsiębiorców rozpoczyna tego typu poszukiwania ze względu na zainteresowanie obsługą administracyjną, pozostali liczą na atrakcyjną przestrzeń biurową.

Co to za miejsce – wirtualne biuro?

To przestrzeń coworkingowa, w której z łatwością wynajmiesz pojedyncze biurko lub powierzchnię współdzieloną z innymi pracownikami. Adres znanego centrum biznesowego wpływa na kontakty handlowe z kontrahentami i tworzy pozytywny wizerunek firmy. Coraz więcej przedsiębiorców z mniejszych miejscowości decyduje się na otwarcie „wirtualnego oddziału” w Warszawie, dzięki czemu mogą pozyskać klientów z lokalnego rynku.

Wirtualne biuro, co to właściwie oznacza w praktyce?
To rejestracja działalności pod wskazanym adresem, odbieranie i przekierowywanie telefonów, obsługa poczty przychodzącej, siedziba firmy w dogodnej lokalizacji, w nowoczesnym biurowcu oraz dodatkowe profity, takie jak wynajem sali konferencyjnej.

To miejsce, które cieszy się zainteresowaniem wśród start-upów, firm szkoleniowych czy rekrutacyjnych oraz freelancerów.
Image

Biuro wirtualne, czy to się opłaca?

Warszawa to miasto, które daje wiele możliwości przedsiębiorcom, ale przy tym również bywa kłopotliwe. Jednym z największych problemów, z jakimi mierzą się właściciele firm są wydatki na wynajem, czy też zakup powierzchni biurowej. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesne rozwiązanie, jakim jest biuro wirtualne.

Czym jest wirtualne biuro?
Jednym ze sposobów, który pozwoli nam usprawnić pracę biura jest wybór za siedzibę firmy miasta Warszawa. Biuro wirtualne to rozwiązanie, które pozwoli nam jednocześnie posiadać prestiżową lokalizację w centrum stolicy Polski i nie płacić majątku za wynajem. Jak to możliwe? Wszystko dzięki opcji wynajmu i płacenia tylko za rzeczywisty czas użytkowania biura. Tak więc, jeśli nie mamy potrzeby wynajmu dużych i drogich powierzchni biurowych w mieście Warszawa, biuro wirtualne pomoże nam w organizacji pracy biura działającego na co dzień w naszym domu. Możemy skorzystać z możliwości przechowywania ważnych i poufnych dokumentów, czy też zorganizować spotkanie z klientami w prestiżowym biurowcu z profesjonalnym wyposażeniem. Warszawa – biuro wirtualne oferuje również pomoc w zarządzaniu korespondencją. W dodatku, wybierając biuro wirtualne, zyskujemy sekretarkę, która będzie odbierać i przekierowywać rozmowy telefoniczne do naszego domowego biura. Prawda, że jest to niezwykle pomoce, a jednocześnie prestiżowe dla naszej firmy?

Dlaczego to się opłaca?
Dzięki możliwości płacenia tylko za faktyczny czas wynajmu biura, koszty związane z wynajmem powierzchni biurowych stają się niewielkie. W dodatku lokalizacja siedziby firmy, jaką zyskujemy w centrum Warszawy może przyczynić się do zachęcenia nowych kontrahentów do bliższego poznania firmy. Wirtualne biuro w Warszawie oferuje wszelkie usługi związane z prowadzeniem biura w mieście Warszawa. Możesz więc wybrać te, które są dla Ciebie niezbędne i tylko za nie płacić.
Biuro wirtualne to doskonałe rozwiązanie dla osób prowadzących biuro w domowym zaciszu lub też tych, którzy często bywają w rozjazdach. Jeśli jesteś jedną z tych osób wirtualne biuro z pewnością ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie firmy.
Image

Praca z domowego zacisza

Wielu z nas wyobraża sobie, jak to wspaniale byłoby pracować z domu. Brak kosztów wynajmu powierzchni biurowej, ulubione i znajome wnętrze, cisza i spokój. Jednak, czy aby na pewno praca z domu to dobre rozwiązanie? Warto się nad tym zastanowić, zanim podejmiemy decyzję o urządzeniu biura w domu.

Jakie są główne korzyści pracy w domu?
Niewątpliwie największą zaletą pracy w domu jest to, że nie musimy tracić czasu na codzienne dojazdy oraz długie stanie w porannych i popołudniowych korkach. W dodatku, możemy wstać kilka minut przed rozpoczęciem pracy i w szlafroku, bez pośpiechu, zasiąść do biurka. Prowadząc biuro w domu zaoszczędzimy również sporo na wynajmie powierzchni biurowej. Ale co z wyposażeniem domowego biura? Tutaj napotykamy się z pierwszą problematyczną kwestią, a mianowicie- gdzie pomieścić te wszystkie biurowe urządzenia? O ile biurko, czy też stół w każdym domu znajdzie się bez problemu, o tyle odpowiednie szafy do przechowywania i archiwizowania dokumentów, czy drukarki i kserokopiarki to już dodatkowy kłopot i wydatek. Co więcej, niepraktyczne bywa umawianie spotkań z klientami, ponieważ niezręcznie byłoby zapraszać klienta do siedziby firmy, którą jest nasze mieszkanie, czy też dom poza Warszawą.

Jak więc rozwiązać ten problem?
Ciekawym, a zarazem niezwykle praktycznym sposobem jest biuro wirtualne. Warszawa to miasto, które daje nam możliwość skorzystania z takiego rozwiązania. Czym właściwie jest takie biuro i co oferuje? Biuro wirtualne Warszawa to możliwość posiadania siedziby firmy w nowoczesnym i prestiżowym biurowcu w centrum stolicy. Co jest istotne, płacimy tylko za rzeczywisty czas wynajmu powierzchni. Oznacza to, że z powodzeniem możemy prowadzić biuro w domowych warunkach, a kiedy będziemy potrzebowali zorganizować spotkanie z klientem, zaprosimy go do wirtualnego biura. Co więcej, możemy skorzystać z opcji, jaką jest obsługa korespondencji, czy też połączeń telefonicznych. Tym samym zyskujemy osobistą sekretarkę, która pomoże nam w organizacji pracy.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który od czasu do czasu potrzebuje profesjonalnej powierzchni biurowej, nie zastanawiaj się długo i skorzystaj z oferty, jaką jest biuro wirtualne. Warszawa jest jednym z pierwszych miast, oferujących to nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić koszty wynajmu.
Image

Miej oko na swój biznes i ufaj specjalistom

Każdy biznes, niezależnie od branży, oferowanych usług, skierowania działań na rynek krajowy czy zagraniczny, potrzebuje kontroli, ale i wsparcia. Przedsiębiorca ma za zadanie monitorować, co się dzieje w jego firmie. Jeśli w grę wchodzi jednoosobowa działalność gospodarcza, sam czuwa na swoimi poczynaniami, a z czasem nad tym, jak zadania realizują asystenci.

Prac przybywa, czasu natomiast ubywa. Wszystkiego samodzielnie nie da się dopilnować, dlatego należy zaufać specjalistom, których niemałą liczbę posiada Warszawa. Biuro wirtualne to nie tylko oficjalny adres do prowadzenia działalności, ale i zespół fachowców, dzięki którym można oszczędzić pieniądze i czas, a zyskać na fachowej pomocy.

Poza udostępnionym adresem firmy zyskują na pełnej obsłudze administracyjnej, także sekretarskiej, jeśli jest taka potrzeba. Przedsiębiorca nie musi zajmować się odbieraniem telefonów, korespondencji, umawianiem spotkań. Jednocześnie nie potrzebuje do tego zatrudniać i szkolić personelu. Oszczędza na finansach, i to naprawdę niemałe kwoty. Otrzymuje profesjonalną pomoc doświadczonego zespołu, który wpływa na budowanie dobrego imienia firmy.

Jak i komu zaufać, skoro ofert na rynku jest tak wiele? Przede wszystkim liczy się indywidualne dopasowanie usług do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Freelancerzy zakładający działalność gospodarczą, najczęściej potrzebują tylko adresu firmowego. Ci, którzy zatrudniają przynajmniej kilka osób, a do tego regularnie uczestniczą w spotkaniach biznesowych, liczą na fizyczne miejsce, w którym będą mogli omawiać warunki umów, negocjować, rozmawiać z kontrahentami.

Największe firmy, te o krajowym, ale i międzynarodowym zasięgu, pragną oddelegować wszystkie zadania związane z administracją, obsługą sekretarską, finansami czy księgowością, w ręce specjalistów, by zająć się tym, na czym znają się najlepiej. Delegowanie zadań przynosi wymierne korzyści w takich przypadkach. Im szerszy pakiet usług jest potrzebny, tym bardziej zachodzi potrzeba wyboru znanego i cenionego zespołu fachowców zajmujących się różnymi dziedzinami. I tutaj kłania się Warszawa. Biuro wirtualne w Warszawie tak położone, zapewnia dogodny dojazd z każdego zakątka, a co najważniejsze, niemalże nieograniczone możliwości w kwestii prowadzenia biznesu.
Image

Praca z domu – wygodnie, ale czy właściwie?

Cenimy sobie możliwość pracy z domu. Zadania realizowane w formie zdalnej, często dają nam szansę na podejmowanie ich wtedy, gdy jesteśmy najbardziej efektywni. Korzystają na tym pracownicy, a także freelancerzy. Osiągają bowiem lepsze efekty, a zleceniodawcy mogą liczyć na najwyższą jakość. Praca zdalna jest wygodna pod wieloma względami, ale i trudna.

Trudność stwarza przede wszystkim... miejsce pracy. Czy nie przeczymy sami sobie, zaczynając od tego, że praca w domu jest wygodna? Nie, ponieważ pod uwagę trzeba wziąć fakt, że w inny sposób koncentrujemy się będąc we własnym pokoju, nawet tym wydzielonym na biuro, a zupełnie inaczej, gdy faktycznie jesteśmy w firmie. We własnych czterech kątach łatwo o rozproszenie. Z tyłu głowy wciąż są myśli, że coś trzeba posprzątać, potem ugotować, a za chwilę wraca mąż czy żona i dzieci ze szkoły. Robi się harmider, każdy czegoś oczekuje i praca jest odkładana na bok.

Praca z domu, to marzenie wielu osób, ale i konieczność doskonałej organizacji czasu oraz pracy. Na tym polega wykonywanie zadań w domowym zaciszu. Można to sobie ułatwić, inwestując we współpracę z biurem rachunkowym. Jakie są zalety takiej propozycji? Przede wszystkim brak konieczności rejestrowania działalności w domu. Tym samym, to nie na prywatny adres przychodzi korespondencja firmowa. Ma ona swoje miejsce w biurze wirtualnym. Można liczyć na obsługę administracyjną, więc w razie potrzeby, przedsiębiorca od razu jest powiadamiany o listach, które do niego przychodzą.

Jeszcze jedna ogromna zaleta – możliwość skorzystania z biurka lub dużej sali, by popracować w innym miejscu lub też mieć profesjonalnie przygotowaną salę do spotkania biznesowego. Każdy miłośnik pracy zdalnej wie, że od czasu do czasu przydaje się zmiana otoczenia, na bardziej oficjalne miejsce, z klimatem przebywania w nowoczesnej firmie. Takie możliwości oferuje Warszawa. Biuro wirtualne w Warszawie zlokalizowane w samym jej centrum jest świetnym wyborem – dogodny dojazd, nowoczesny biurowiec, profesjonalna obsługa. Czego chcieć więcej?
Image

Lubisz pracę z domu, ale raz na jakiś czas potrzebujesz się odizolować? Wybierz biuro wirtualne!

Praca zdalna zyskuje coraz większe grono zwolenników. Niemała liczba branż przekonuje się, że do efektywnego prowadzenia biznesu wcale nie potrzeba fizycznego miejsca, dużego biura ani osobistych spotkań. Coraz więcej zadań, nawet wykonywanych zespołowo, można realizować z dowolnego miejsca na świecie, bez ograniczeń, przeszkód i generowania kosztów, chociażby na dojazdy. Kto pracuje zdalnie, doskonale jednak wie, że czasami potrzebna jest zmiana miejsca. Inna atmosfera, odizolowanie się od spraw prywatnych, od których nie da się odciąć w domu.

Biuro wirtualne w Warszawie to przede wszystkim możliwość uzyskania oficjalnego adresu firmowego. Poza tym szereg innych usług, jak prowadzenie księgowości, odbiór korespondencji, telefonów, przechowywanie dokumentów czy też doradztwo podatkowe. Poza wsparciem merytorycznym można liczyć także na dostępność sal i miejsc przeznaczonych do pracy, spotkań, konferencji.

Pracując w domu trzeba mieć w sobie mnóstwo samodyscypliny, umiejętności skupiania się na obowiązkach zawodowych, wyznaczenia godzin pracy, bez zbędnego odrywania się. Na dłuższą metę, łączenie w taki sposób życia prywatnego z zawodowym, jest nie tylko trudne, ale i uciążliwe. Decydując się na biuro wirtualne położone w samym centrum Warszawy, można połączyć przyjemne z pożytecznym!

Wycieczka do stolicy, która okaże się być owocna pod każdym względem? Zdecydowanie tak! Przedsiębiorca, dla zachowania higieny codziennego życia, równowagi między pracą a życiem osobistym, musi zmienić miejsce wykonywania zawodowych obowiązków. Do biura wirtualnego w Warszawie dotrze z dowolnego zakątka w kraju, nie tylko własnym autem. Skorzysta z dostępnych sal, w których spokojnie popracuje, zbierze myśli, a otoczenie być może zainspiruje do powstania nowych pomysłów biznesowych.

Po pracy w ciszy i spokoju można się zrelaksować, skorzystać z okazji do odwiedzenia dotąd nieznanych miejsc, by naładować życiowe akumulatory. Takie oderwanie się od domowego miejsca pracy i wizyta w biurze wirtualnym, przynoszą mnóstwo korzyści, a pozytywne efekty biznesowej podróży widoczne są niemalże natychmiast.
Image

Biuro wirtualne tańsze niż biuro organizowane w domu

Posiadanie własnego lokum na biuro, to bardzo kusząca propozycja. Kusząca, ale i niestety kosztowna. Co więcej, inwestycja w kupno nieruchomości staje się dopiero początkiem prawdziwej lawiny wydatków. Przecież potrzebne jest wyposażenie, nierzadko dodatkowy personel. Opcja zorganizowania biura we własnym mieszkaniu, wydaje się być najbardziej dogodna. Fakty jednak nie kłamią. Znacznie tańszym wyborem jest korzystanie z usług biura wirtualnego.

Pytamy – jakim cudem? Przecież własne mieszkanie to standardowe, comiesięczne opłaty. Bez potrzeby zatrudniania personelu, wysokich opłat związanych z użytkowaniem dodatkowego lokum. Brak kosztów, które generują codzienne dojazdy. Wszystko jest pod ręką, w dowolnej chwili można się oderwać od pracy, zająć domowymi sprawami, by za chwilę znów powrócić do zawodowych zadań. Gdzie tu koszty?

Okazuje się jednak, że o ile faktycznie nie trzeba wydać pieniędzy na kupno czy wynajem nieruchomości pod biuro, o tyle reszty inwestycji już nie da się uniknąć. We własnym mieszkaniu trudno wygospodarować miejsce na profesjonalne, dużych gabarytów urządzenie wielofunkcyjne. Sprzęt niezbędny do pracy, zaczyna po jakimś czasie się psuć. Poza kosztami eksploatacji, trzeba się liczyć z wydatkami na serwis.

Kolejna rzecz tyczy się przechowywania dokumentów. Stworzenie im naprawdę bezpiecznego miejsca, do którego nie będą miały dostępu osoby niepowołane, jest nie tylko trudne, ale i oznacza następne wydatki. Rozmowy biznesowe? Gdy do domu wraca rodzina, zapanowanie nad atmosferą sprzyjającą negocjacjom przez telefon lub komunikator internetowy, staje się zwyczajnie misją niemożliwą do wykonania.

Biuro wirtualne w Warszawie zlokalizowane w centrum, zapewnia nie tylko dogodny dojazd. W koszcie miesięcznego abonamentu można zawrzeć dokładnie te usługi, które przedsiębiorcy są niezbędne. Nic niepotrzebnego. Płatność tylko za to, z czego korzysta firma. Nie trzeba martwić się o organizację miejsca do przechowywania dokumentów. Niedziałający Internet, zepsuta drukarka, problemy z rozmowami biznesowymi? To już nie dotyczy przedsiębiorcy! Wybór tak zlokalizowanego biura wirtualnego, jak i oferującego szereg udogodnień, oznacza jeden koszt, każdego miesiąca taki sam. Firma prowadzona z własnego mieszkania, nie daje takich szans, a do tego jest niestety gwarancją, regularnie uszczuplających się finansów.
logo mpak4
Wirtualne Biuro Vimar
ul. Grzybowska 87, Concept Tower,
00-844 Warszawa Śródmieście
Dane kontaktowe
tel. +48 222 111 997
kom. +48 502 737 400
kom. +48 532 251 840
email: biuro@vimaroffice.pl